המומלץ ביותר

מצלמת רכב מומלצת 2018 – המדריך המלא לרכישת מצלמת רכב

Best deal at: aliexpress.comAliExpress
מצלמת רכב מומלצת 2018 – המדריך המלא לרכישת מצלמת רכב
מצלמת רכב מומלצת 2018 – המדריך המלא לרכישת מצלמת רכב

מצלמת רכב מומלצת 2018 – המדריך המלא לרכישת מצלמת רכב
מצלמת רכב הוא ללא ספק הדבר החשוב ביותר ברכב שלכם אחרי גלגל רזרבי , ואם אי פעם עלתה בראשכם המחשבה שאתם צריכים לרכוש מצלמת רכב, הפוסט הבא יוכיח לכם שאתם חייבים לרכוש מצלמת רכב.
מידי יום אנו נתקלים בכותרות עיתונים בהן השימוש במצלמת רכב הצילה את הנהג שהשתמש במצלמת רכב מתשלום דו"ח שקרי, מאישום מזויף בעבירה, מעוקץ במבחן הטסט וכו'
להלן מספר כתבות אמיתיות מהתקשורת לדוגמא בהן השימוש במצלמת רכב הציל את חיי הנהגים:

"מצלמת הרכב של הנהג חשפה את שקריו של שוטר התנועה"

http://rotter.net/forum/scoops1/147719.shtml

"מצלמת הרכב זיכתה את הנהג מעבירה"

https://cars.walla.co.il/item/2794157

"העוקץ בטסט תועד במצלמת רכב: "תכתוב צמיגים, תכתוב"

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5075603,00.html

"האישום בוטל בזכות מצלמת רכב""

https://www.mako.co.il/news-israel/local-q1_2017/Article-fd4761530256a51004.htm

תלונת שווא על הטרדה מינית – נוסעת במונית (ערוץ 10)

https://youtu.be/E7sbIFv-QoQ

בפוסט הבא נסביר לכם מדוע מצלמת רכב הוא אביזר חובה ברכב שלכם , נסקור מספר מקרים אמיתיים של אנשים שמצלמת רכב הצילה את חייהם , והכי חשוב הכנו עבורכם את המדריך המושלם לרכישת מצלמת רכב מומלצת.
לאחר שתקראו את הפוסט הבא תוכלו לדעת כיצד לבחור מצלמת רכב מומלצת , תלמדו אילו נתונים יש לבדוק טרם רכישת מצלמת רכב, ובסיום תוכלו לבחור את מצלמת הרכב המומלצת עבורכם , בהתאם לצרכים ולתקציב שלכם.
לאחר שנבין למה מצלמת רכב הוא אביזר כל כך חשוב וקריטי ברכב שלנו , נעבור על הפיצרים העיקריים שאנחנו צריכים לבדוק לפני שאנחנו רוכשים מצלמת רכב , כמו כן נבדוק מהן מצלמות הרכב המומלצות ביותר לשנת 2018 , והיכן הכי מומלץ לרכוש מצלמת רכב, האם מומלץ לרכוש מצלמת רכב בארץ או לחילופין עדיף להזמין מצלמת רכב מחו"ל.

רובנו מבלים שעות רבות בנסיעה על הכביש , אם זה נסיעה שגרתית בפקקים בדרך לעבודה וחזרה הביתה או טיול משפחתי, עבור חלקנו הכביש הוא מקום העבודה העיקרי כגון נהגי מוניות ונהגי אוטובוסים שמבלים את רוב שעות היום שלהם על הכביש , עבורם מצלמת רכב היא פריט חובה לא פחות מרישיון נהיגה בתוקף!
מצלמת רכב הוא אביזר קריטי שיכול להיות מה שיכריע את הכף לטובתכם במקרה של תאונה או לצורך תיעוד של אירוע נדיר וממש מדהים שמתרחש לנגד עיניכם במהלך הנסיעה ברכב… חוק מרפי אומר , שהדברים הכי מדהימים והזויים מתרחשים לנגד עינינו , דווקא כשאנחנו לא מוכנים, ראיתם חד קרן נוחת מהשמיים או גורילה שפתאום חוצה את הכביש , בפעם הבאה במקום להגיד .."וואי חבל שלא צילמתי" פשוט תתקינו מצלמת רכב ובפעם הבא שתיתקלו במשהו הזוי ומגניב באמצע הדרך אתם תהפכו להיות כוכב הרשת הבא עם סרטון ויראלי שגורף מיליוני צפיות ביוטיוב.
טוב , אז שימוש במצלמת רכב לצורך צילום אירועים ביזאריים ומפתיעים במהלך הנסיעה זה באמת יכול להיות דבר חביב ומשעשע, אבל העובדה אם יש לכם מצלמת רכב או אין לכם מצלמת רכב יכול להיות גורם קריטי במקרים רבים של דיני ממונות או אפילו דיני נפשות !

אז למה אני צריך מצלמת רכב?

מצלמת רכב תוכל לסייע לך במקרים קריטיים בהרבה מצילום של אירועים נדירים , מקרים מצחיקים או תופעות טבע מדהימות , כגון:

1. מצלמת רכב במקרה של תאונה – היית מעורב בתאונת דרכים? לך תוכיח שאתה לא אשם , ברור מעל לכל ספק שתמונה אחת שווה אלף מילים וסרטון וידאו אחד שווה מיליון תמונות , באמצעות שימוש במצלמת רכב יהיה בידך תיעוד של האירוע , כך שתוכל להוכיח מעל ללא ספק שאתה אינך האשם בתאונה , סרטון כזה שווה מיליונים ויוכל להציל אותך מקנס כספי ואף עונש חמור מכך כגון שלילת רישיון לא עלינו וכו'… מקרים יותר חמורים הם תאונות של פגע וברח , בהם נהג הרכב הפוגע פשוט נמלט מזירת האירוע בלי להשאיר פרטים או לבדוק מה הנזק שנגרם או האם יש נפגעים בתאונה, במקרים כאלה מצלמת רכב היא הכלי מספר 1 שיסייע לכם לאתר את העבריין.

2. מצלמת רכב במקרה של דו"ח תנועה – נעצרת על ידי ניידת משטרה של מתנדבים וקיבלת דו"ח תלת ספרתי שמן ועסיסי שנכתב בידיו של שוטר מתנדב עב כרס בן 60 שעטה על עצמו מדי משטרה שקטנים עליו ב 2 מידות עם כתם של טחינה על דש הבגד מהפלאפל שזלל הרגע וכל יעודו בחיים הוא לעשות ס"ד (סיבובי דאווין ) עם ניידת המשטרה ולחלק דוחות ללא רחמים , מהיום מפסיקים להיות פראיירים ולשלם על דוחות , בפעם הבאה שתקבל דו"ח ואתה חף מפשע , תהיה בידך ראיה חותכת לכך באמצעות הסרטון שצולם על ידי מצלמת הרכב שלך!

3. מצלמת רכב להרתעה – ללא ספק שימוש במצלמת רכב יגרום להרתעה ויצמצם הרבה מהמקרים הרשומים לעיל בסעיפים 1 ו 2 , במקרה של ת.ד קלה של נזק בלבד או במקרה שנעצרתם על ידי שוטר או מתנדב , העובדה שיש ברשותכם מצלמת רכב שמתעדת את המתרחש בזמן אמת , תגרום באופן אוטומטי לצד שמולכם להיות הרבה יותר זהירים והוגנים מכיוון שכאשר אדם יודע שהוא מצולם, באופן אוטומטי הוא יהיה הרבה יותר זהיר בהתנהגותו ובדיבורו , וכבר חסכתם לעצמכם הרבה סבל ועוגמת נפש באמצעות השימוש במצלמת הרכב.

4. מצלמת רכב בניסיון הונאה / עלילת שווא / עוקץ / גניבה – לאחרונה אנו עדים למקרים רבים של ניסיונות עוקץ והונאה בהם נהג הרכב ניצל הודות למצלמת הרכב שהייתה ברשותו , החל ממתחזים שקופצים לכביש במטרה להונות את הביטוח ולזייף פגיעה מרכב , ניסיונות עוקץ במבחני הרישוי השנתי ועד מקרים קיצוניים דוגמת נוסעת במונית שטענה שנהג המונית הטריד אותה מינית כנקמה על כך שלא נתן לה לעשן ברכב, מקרים כאלה ואחרים יכולים להסתיים בעוגמת נפש אמיתית לנהג , ובמקרים רבים מצלמת רכב יכולה להציל את הנהג במקרים כאלו, הודות לתיעוד המקרה .

5. תיעוד אירועים חריגים / סרטונים ויראלים / תופעות טבע – במהלך הנסיעה ברכב הייתם עדים לאירוע חריג כלשהו? לאחר שתתקינו ברכב שלכם מצלמת רכב , לא תעלו יותר על לשונכם את צירוף המילים " חבל שלא צילמתי " , מהיום הכל מתועד במצלמת רכב שלכם כך שבמידה וניקלתם באירוע חריג כגון תאונת דרכים פגע וברח וראיתם את הרכב הנמלט , שלג יורד באמצע הקיץ או כל דבר אחר שיכול להתרחש בעולמנו המטורף , הכל יהיה מתועד במצלמת הרכב שלכם.
לפעמים תיעוד נדיר ובלעדי של אירוע מסויים יכול להיות שווה ערך רב ואולי צילום מקרי שתועד במצלמת הרכב שלכם , יוכל לזכות אתכם בסכום כספי רב שאין כדוגמתו.
אז אחרי שעשינו הקדמה קטנה על החשיבות של רכישת מצלמת רכב , אני חושב שהבנו את הנקודה ואנחנו יכולים להתקדם הלאה לשלב הבא , במהלכו ננסה להבין מה עלינו לחפש כאשר אנו הולכים לבצע רכישה של מצלמת רכב.
אז בחלק הזה של המדריך שלנו , נעמוד על הפ'יצרים העיקריים אותם עלינו לבדוק בעת רכישת מצלמת רכב , לאחר שנבין איזה מפרט מצלמת רכב אנחנו צריכים , מוכל לסקור כמה דגמים ולהחליט מה היא מצלמת הרכב המומלצת ביותר לרכישה.

בעת רכישת מצלמת רכב , עלינו לבדוק ולהשוות את מצלמת הרכב שלנו לפי מספר אלמנטים עיקריים, אנחנו נסקור כעת את האלמנטים העיקריים שעלינו לחפש במצלמת הרכב שלנו:
1. מצבי הצילום של מצלמת הרכב
2. איכות הצילום של מצלמת הרכב
3.אחסון הסרטונים במצלמת הרכב
4. האם יש למצלמת הרכב מסך טאצ' מובנה
5. איזה חיבורים יש למצלמת רכב
6. איכות החומרים וקלות ההתקנה של מצלמת הרכב
7. האם מצלמת הרכב נטענת או פועלת על ידי סוללות
8. מצלמת רכב מחיר

1.מצבי הצילום של מצלמת הרכב :
בגדול ניתן לחלק את סוגי מצלמות הרכב ל 2 סוגים עיקריים: 1. מצלמת רכב חד כיוונית – כלומר מצלמת רכב בעלת עדשה אחת המצלמת רק את כיוון הנסיעה שלנו , כלומר המצלמה מצלמת רק מה שאנחנו רואים דרך החלון הקדמי של חזית הרכב. מצלמה כזאת מצלמת רק את מה מתרחש במהלך הנסיעה מחוץ לרכב. האמת שהסוג הזה של מצלמת רכב הוא הנפוץ ביותר והוא גם הרבה יותר זול מהסוג השני של מצלמת הרכב, מצלמת רכב חד כיוונית מתאימה לרוב הנהגים , לנהגי מוניות או רכבים ציבוריים מתאימה יותר מצלמה דו כיוונית עליה נרחיב בהמשך. כמו כן , יש לציין שלרוב מצלמות הרכב החד כיווניות ישנה אפשרות של סיבוב ידני , כך שבעת הצורך אם נרצה לצלם באמצעות המצלמת רכב את פנים הרכב , נוכל לסובב את המצלמה בצורה ידנית
2.מצלמת רכב דואלית , דו כיוונית – כלומר , מצלמת רכב כזאת מצלמת בו זמנית מה שמתרחש בתוך פנים הרכב בנוסף למה שמתרחכש מחוץ לרכב כמו במצלמת רכב החד כיוונית, במצלמת רכב כזאת יש בעצם 2 עדשות , או 2 מצלמות שמצלמות בו זמנית , מצלמת רכב דואלית יקרה בהרבה ממצלמת רכב רגילה והיא מתאימה בעיקר לנהגי מוניות , נהגי אוטובוס , רכבי הסעה , ולכל מי שרוצה לתעד את מה שמתרחש בתוך הרכב במקביל למה שמתרחש בחזית הרכב

מצלמת רכב עם חיישן תנועה אז בגדול ההבדל המשמעותי בפרמטר הזה הוא האם מצלמת הרכב היא בעלת עדשה אחת או מצלמת רכב עם עדשה כפולה , מומלץ לרכוש מצלמת רכב עם חיישן שמצלם באופן אוטומטי עם התחלת הנסיעה על מנת שלא נצטרך להפעיל אותה כל פעם באופן ידני ובדיוק מתי נצטרך אותה , נגלה ששכחנו להפעיל את המצלמת רכב.
אופציה נוספת שמומלץ שיהיה לנו במצלמת רכב הוא חיישן תנועה שמאפשר מצב חניה , כלומר , שגם שהרכב חונה המצלמה תצלם במקרה של תנועה בסמוך לרכב , כך שבפעם הבאה שרכב יתן לנו "נשיקה" מקדימה ויברח , נוכל גם לתעד את פרטי הרכב ולפנות לחברת הביטוח, כאמור אופציה כזאת קיימת רק במצלמת רכב עם חיישן תנועה.
זווית הצילום של מצלמת הרכב ככל שזווית הצילום של מצלמת הרכב שלנו יהיה גבוהה יותר , כך מצלמת הרכב תוכל לתעד שטח רחב יותר , זה משמעותי כאשר נוסעים בכביש מהיר עם 3 או 4 נתיבים ורוצים לתעד גם את כיוון הנסיעה הנגדי. מצלמת רכב מדיעה בדרך כלל עם זיווית צילום שנעה בין 100 ל 180 מעלות , עדיף מאוד לבחור מצלמת רכב עם זווית צילום של 135 מעלות לפחות .
מצלמת רכב – צילום לילה השמש לא תמיד זורחת ולפעמים אנחנו נוסעים גם בשעות החשיכה , לכן חשוב מאוד שמצלמת הרכב שנרכוש תהיה מצויידת גם בפונקציה לצילום לילה , צילום הלילה מתבצע באמצעות שימוש בטכנולוגית אינפרה אדום ושילוב נורות לד לתאורה וכמות האור שנכנסת לצמצם בעת צילום שמשפיע על כמות האור הנכנס בשעת צילום במצלמת הרכב.
מצלמת רכב – תיעוד סאונד בהרבה מקרים אנחנו נרצה לתעד עם הוידאו גם קול , לכן אל תוותרו על האופציה להקלטת סאונד במצלמת הרכב.
לסיכום , הפרמטר הראשון שיעזור לנו לבחור את מצלמת הרכב שלנו הוא אפשרויות מצבי הצילום של מצלמת הרכב , נשתדל לבחור דגם של מצלמת רכב עם חיישן תנועה כלומר, מצלמת הרכב מתחילה לצלם באופן אוטומטי עם הנעת הרכב והתחלת הנסיעה , על מנת שלא נפספס והמצלמת רכב תהיה במצב כבוי , דווקא כשאנו צריכים אותה. זווית הצילום צריכה להיות לפחות 135 מעלות , נשתדל לבחור מצלמת רכב שמאפשרת צילום באיכות סבירה ומעלה גם בשעות החשכה ומאפשרת להקליט גם סאונד יחד עם צילום הוידאו. לרוב הנהגים מספיק לרכוש מצלמת רכב עם עדשת צילום אחת חד כיוונית , לנהגי מוניות , אוטובוסים וכו' שזקוקים לתיעוד של המתרחש בחלק הפנימי של הרכב , מלבד מה שמתרחש על הכביש , נמליץ לרכוש מצלמת רכב דו כיוונית , עם 2 עדשות , מצלמת רכב כזאת מצלמת במקביל גם את הכביש וגם את החלק הפנימי של הרכב.

2. איכות הצילום של מצלמת הרכב
איכות הצילום של כל מצלמה נמדדת ברזולוציה שהיא בעצם צפיפות הפיקסלים בתמונה ונמדדת בכמות הפיקסלים לאורך ולרוחב או בערך שנקרא מגה פקסל שהוא בעצם מכפלה של כמות הפיקסלים לאורך ולרוחב, בכל אופן , בשורה התחתונה , ככל שלמצלמת רכב שלנו תהיה רזולוציה יותר גבוהה , כך איכות הצילום תהיה גבוהה יותר , איכות הצילום באה לידי ביטוי בחדות התמונה ,רמת הפירוט וצילום בתנאי תאורה שונים.
במצלמה עם רזולוציה נמוכה נאלץ להסתפק בתיעוד כללי של המתרחש בסביבה, לעומת זאת במצלמת רכב עם רזולוציה גבוהה , נוכל לתעד ולזהות פרטים רבים יותר בצילום , כגון מספרי רכבים , זיהוי פרצופים של אנשים וכן הלאה…
בעבר האיכות הבסיסית הייתה 640*480 , בימינו רזולוציה כזאת כבר לא קיימת והרזולוציה הבסיסית במצלמת רכב היא לא פחות מ 1280*720 – HD
ההמלצה שלנו היא לא לרכוש מלמת רכב עם רזולוציה פחות מ FULL HD – 1920*1080
למצלמות רכב יותר משוכללות ויקרות יש גם רזולוציית 4K.
ברוב המצלמות תהיה אפשרות לברור מצבים בין כמה רזולוציות שונות , ככל שנצלם על רזולוציה גבוהה יותר , כך הסרטונים שלנו יהיו כבדים יותר ויתפסו מקום רב יותר בכרטיס הזכרון שזה גם פרמטר שצריך לקחת בחשבון .
מלבד רזולוציה , נתון נוסף שרלוונטי ובר השפעה על איכות הוידאו שנצלם במצלמת הרכב שלנו הוא קצב הפריימים , כלומר מספר הפריימים בשניה , ככל שקצב הפריימים במצלמת הרכב שלנו יהיה גבוהה יותר ,כך צילום הוידאו שלנו יהיה יותר חלק ורציף ללא קפיצות, ברוב דגמי מצלמות הרכב קצב הפריימים הוא 30FPS , בדגמים יקרים יותר קצב הפריימים יהיה 60FPS. קצב הפריימים בא לידי ביטוי בעיקר בצילום חלק כאשר נצלם במצלמת הרכב בזמן נסיעה במהירות גבוהה.צילום תמונות סטליס – השימוש העיקרי שלשמו אנחנו רוכשים מצלמת רכב הוא לתיעוד הנסיעה בוידאו , בשביל לצלם תמונות סטילס לכולנו יש סמארטפונים עם מצלמה איכותית, לכן האופציה של צילום תמונותצ סטילס במצלמת רכב הוא די מיותר לדעתנו , אבל תדעו שאופציה זאת קיימת בחלק מהמצלמות , אז חשוב לכם שיהיה לכם מצלמת רכב שמצלמת תמונות סטילס , תקפידו שרזולוציית התמונות תהיה 8 מגה פיקסל ומעלה.

3. אחסון הסרטונים במצלמת הרכב
רוב דגמי מצלמות הרכב אינם מגיעים עם רכיב איחסון פנימי ואופן אחסון הנתונים הם על גבי כרטיס זיכרון חיצוני, כלומר , כל הסרטונים שתצלמו באמצעות מצלמת הרכב , נשמרים על גבי כרטיס זיכרון, ברור כמובן , שככל שנפח כרטיס הזיכרון גדול יותר , כך תוכלו לאחסון עליו יותר תוכן ובאיכות גבוהה יותר.
רוב מצלמות הרכב תומכות בכרטיס זיכרון מסוג SDCARD
שזהו כרטיס קטן המשמש לאחסון הסרטונים שלכם , בדיוק כמו זה שיש לכם בסמארטפון ( לא רלוונטי לבעלי אייפון של אפל…אכלתם אותה) .
מכיוון שבאופן טבעי אנחנו רוצים שהמצלמת רכב שנו תוכל לאחסן כמה שיותר סרטונים ובאיכות כמה שיותר גבוהה, הדבר הראשון שעלינו לבדוק הוא מהו נפח הזיכרון המירבי של כרטיס זיכרון שהמצלמת רכב שלנו תומכת בו.
ברוב המצלמות רכב הנפח המירבי של כרטיס האחסון הנתמך הוא 32 גיגה , זה יספיק לנו בערך ל 10 שעות צילום בממוצע , כמובן שככל שהמצלמת רכב שלנו תצלם ברזולוציה גבוהה יותר , זמן הצילום שנוכל לאחסן על גבי כרטיס הזיכרון יפחת בהתאם.
ההמלצה שלנו היא לבחור מצלמת רכב עם תמיכה בכרטיס זיכרון גדול ככל האפשר, המינימום המומלץ זה מצלמת רכב עם תמיכה בכרטיס זיכרון של 32 גיגה , עדיף להתאמץ עוד קצת ולבחור מצלמת רכב עם תמיכה ב 64 גיגה.
*** חשוב לציין שכרטיס הזיכרון אינו מגיע עם המצלמה ויש לרכוש כרטיס זיכרון למצלמת רכב בנפרד, גם כרטיסי הזיכרון נבדלים אחד מהשני ו2 הנתונים העיקריים אותם יש לבדוק ברכישת כרטיס זיכרון הוא קודם כל נפח כרטיס הזיכרון והדבר השני הוא קצב העברת הנתונים של כרטיס הזיכרון שנמדד בדירוג שמכונה CLASS ככל שהוא יותר גבוהה כך הכרטיס איכותי יותר, דבר שמתבטא ביציבות ומהירות כתיבה גבוהה יותר , ומן הסתם גם התונים ישמרו על הכרטיס לאורך זמן רב יותר מכרטיס פחות איכותי, לכן אל תתפשרו על כרטיס זיכרון פחות מ CLASS10
אופציה נוספת שחשוב לוודא שקיימת במצלמה שלכם הוא האופציה לצילום מחזורי , כמו במצלמות אבטחה סטטיות בבית או במשרד , אנחנו מגדירים טווח זמן מסויים או נפח מסויים של מקום להקלטה וכל פעם שהכרטיס מתמלא , המצלמה מוחקת לבד את הסרטונים הישנים ביותר ומקליטה במקומם סרטונים חדשים , כך גם במצלמת רכב , הצילום המחזורי בעצם מאפשר להשתמש לאורך זמן באותו כרטיס זיכרון , כל עוד לא נתקלנו באירוע או תרחיש משמעותי ואין לנו צורך לשלוף חומר מהמצלמה המצלמה פשוט תמשיך לצלם ולמחוק בצורה מחזורית , בצורה זו המצלמת רכב בעצם מייעלת את השימוש בכרטיס הזיכרון וניהול שטח האחסון של המצלמה , אחרת כל שבוע נצטרך להחליף כרטיס זיכרון. אז צילום מחזורי זו אופציה די בסיסית והיא חובה , אז תוודאו שבמצלמת רכב שלכם ישנה אופציה לצילום מחזורי רציף, אחרת תמצאו את עצמכם מחליפים כרטיס אחסון למצלמת רכב כל שבוע.

4.מצלמת רכב עם מסך מובנה!

לא יודע מה אתכם , אבל אני אישית אוהב לראות מה אני מצלם , לכן גם במצלמת רכב חשוב להקפיד לרכוש דגם של מצלמת רכב עם מסך טאצ', כולנו היום מפונקים ואוהבים דברים כמה שיותר מהירים ונגישים ואין לנו סבלנות להתעסקות מיותרת.
כך גם במצלמת הרכב שלנו , מסך טאצ' יחסוך לנו הרבה התעסקות מכיוון שנוכל לתפעל את כל אפשרויות המצלמה דרך המסך , לצפות בסרטונים שצילמנו ישירות דרך מסך המצלמת רכב ללא צורך לחבר את המצלמת רכב למחשב שלנו.
באמצעות מצלמת רכב עם מסך מובנה , נוכל גם לראות בדיוק מה אנחנו מצלמים ולכוון את מצלמת הרכב לפי מה שמתאים לנו, אז מסך מובנה במצלמת רכב לדעתי זה פיצ'ר שהוא חובה.
גודל מסך הטאצ' נע בגודל של בין 2" ל 4" שזה בערך גודל מסך כמו של האייפון 4 הנוסטלגי …
אז תבחרו מצלמת רכב עם מסך טאצ' בגודל שהכי מתאים לכם.

5.חיבורים במצלמת רכב:

כמו בכל מצלמה גם במצלמת רכב נמצא 2 חיבורים סטנדרטיים , אחד על מנת לחבר את המצלמה למחשב על מנת להעביר קבצים והשני הוא יציאת וידאו לצפיה ברטונים על מסך חיצוני. החיבור למחשב הוא באמצעות USB
החיבור למסך מגיע בתצורות שונות , עדיף לחפש מצלמה עם חיבור HD שמתאים לסטנדרטים של היום ומאפשר חיבור קל של סאונד ותמונה ביחד לכל מסך.
בחלק מהדגמים של המצלמות רכב נמצא גם חיבורים ואפשרויות מיוחדות כגון:
ממשק אלחוטי להעברת קבצים
שיתוף הצילום בשידור חי לסמארטפון וצפייה
אפליקציה נלוות שמאפשרת שליטה על המצלמת רכב דרך הסמארטפון
זיהוי תנועה באמצעון חיישן שמאפשר הפעלה אוט' של המצלמת רכב בעת נסיעה
רכיב GPS לתיעוד מסלול הנסיעה ומהירות
חתימת תאריך ושעה – מאוד חשוב לתיעוד אמין של תרחישים וארועים בזמן אמת

6. איכות החומרים וקלות ההתקנה של מצלמת הרכב

כמו בכל נישה גם בשוק המצלמות רכב ניתן למצא אינסוף דגמים שונים ממינים שונים של מצלמות רכב, מצלמות הרכב מגיעות בצורות שונות , עם פיצרים שונים וכמובן איכויות שונות. מכיוון ששוק מצלמות הרכב כל כך מוצף , כך גם קשה לבחור את הדגם הנכון עבורנו. גם כאן ניתן למצא מצלמות רכב זולות של יצרנים סיניים עלומי שם , נעתן למצא מצלמות רכב של מותגים חדשים יחסית שמנסים לבסס את עצמם , כמו שיאומי , וניתן למצא מצלמות רכב של חברות ידועות ומוכרות בעלות שם עולמי , כמובן שהמחיר יהיה בהתאם.
לכן כאשר מגיעים לבחירת המצלמת רכב המתאימה עבורנו , אין חשוב וחכם יותר מחכמת ההמונים , וכמובן בהמשך המדריך שלנו , אנחנו נסקור עבורכם מספר דגמים של מצלמות רכב ף וגם נבחר את הדגם הטוב ביותר לאחר שנשקלל את כל הנתונים.
מלבד התכונות הפנימיות כמו שפירטנו קודם , מצלמות הרכב שונות זו מזו גם באיכות החומרים, עלינו לבחור מצלמת רכב שעשויה מחומרים חזקים ועמידים שיספקו למצלמת רכב עמידות מפני נפילה ופגעי מזג אויר.
תחשבו על העובדה שהמצלמת רכב חשופה באופן קבוע לשמש והשמש יוקדת בקיץ הישראלי, כך שעל מנת שהמצלמת רכב תשרוד אצלינו ברכב לזמן ממושך , נצטרך לבחור מצלמה שעשויה מחומרים קשיחים ועמידים בחום , עם פתרונות קירור הולמים.
חימום יתר של המצלמה ושל כיסוי הפלסטיק שלה ישבש את פעילותה ואף יגרום לה נזק בלתי הפיך.
מצלמות הרכב מגיעות גם בצורות שונות ובגדלים שונים , אז תבחרו את מצלמת הרכב שמתאימה לרכב שלכם ולתכנון של סביבת הנהג. מצלמת הרכב מגיעה בדרך כלל עם מתקנת עגינה שבדרך כלל מתחבר לשמשה או לדאשבורד , חשוב לבדוק שהמתקן המצורף למצלמה שלכם שגם הוא יהיה איכותי ולא צעצוע , קחו בחשבון שמתקן העגיה של מצלמת רכב אמור לשאת את כובד המשקל של המצלמה ולהחזיק אותה גם בשעת טלטולים וקפיצות של הרכב, במידה והמתקן המצורף לא יהיה מספיק איכותי כגון ואקום לא מספיק חזק שלא נצמד טוב לשמשה, הדבר יכול לגרום לנפילה של במצלמת רכב וגרימת נזק למצלמת רכב לא עלינו. בסעיף הבא נדון באופן ההטענה של מצלמת הרכב , רוב הדגמים מופעלים באמצעות סוללה פנימית , ישנם דגמים עם סוללה נטענת וישנם דגמים עם סוללה שצריך להחליף כל פעם, לכל צורת הטענה יש יתרונות וחסרונות ועל כך נעמוד בסעיף הבא.
7. האם מצלמת הרכב נטענת או פועלת על ידי סוללות
אז כמו כל מוצר חשמלי , גם המצלמת רכב זקוקה למקור מתח על מנת לפעול , רוב המצלמות פועלות באמצעות חיבור למצת הרכב באמצעות כבל שמצורף למצלמה , לשיטה זו יש יתרונות וחסרונות. היתרון שזה קל ונוח ולא צריך להסתבך עם הטענות או החלפת סוללות , מצד שני המצלמה לא תופעל במצב שהרכב כבוי וכך לא נוכל לצלם ולתעד תרחישים כאשר הרכב כבוי. בחלק אחר מהדגמים יש סוללה מובנית נטענת , כך שניתן לצלם גם כאשר הרכב כבוי. אז לסיכום עדיף מצלמה שיש בה אפשרות שתפעל גם כאשר הרכב כבוי וגם כאשר הוא דלוק ויש לה סוללה פנימית נטענת , כמובן שעדיף שהסוללה תהיה כמה שיותר חזקה ותחזיק כמה שיותר זמן.
8. מצלמת רכב מחיר כמו שיש מגוון כה רחב של סוגים ודגמים שונים של מצלמות בגדלים שונים עם תכונות ופיצ'רים שונים , כך גם למצלמת רכב מחיר שונה לכל דגם , מחירי מצלמות הרכב נעים מכמה עשרות שקלים לדגמים בסיסיים ופשוטים של חברות סיניות עלומות שם , ועד אלפי שקלים למצלמות מקצועיות של חברות מוכרות.
לאחר שלמדנו מה צריך לבדוק כאשר רוכשים מצלמת בסעיף הבא נבדוק מהם הדגמים המומלצים של מצלמות הרכב ומאיזה דגמים של מצלמות רכב כדאי מאוד להתרחק.
מחיר מצלמת רכב תלוי לא רק בסוג המצלמת רכב , אלא גם היכן רוכשים את מצלמת הרכב, אז בסעיף הבא נבדוק גם היכן הכי כדאי לרכוש מצלמת רכב.
אז תמשיכו לקרא את הסעיף הבא ויחד נמצא מהיא מצלמת הרכב המומלצת ביותר לרכישה ואיפה מומלץ לרכוש מצלמת רכב.
1 Comment
  1. פוסט מושקע!

    Leave a reply